Fudge is een soort romige toffee en wordt gemaakt van boter, suiker en melk of room. Ik vind chocoladefudge het lekkerste en maak het nog makkelijker door gecondenseerde melk te gebruiken in plaats van suiker en melk/room. Meestal doe je fudge in een vierkante vorm, zoals een brownie-vorm, zodat je er vierkantjes van kunt snijden als de fudge gehard is. Ik wilde het eens anders presenteren en ik had nog hele leuke sprinkles en cupcakepapiertjes met flamingo’s op liggen. De sprinkles fleuren de donkere chocola wat op. 1 cupcakeje van fudge is veel meer en dus machtiger dan een blokje, maar ach, daar hebben wij vast geen problemen mee, toch?
Voor ongeveer 6 cupcakevormpjes
175 gram pure chocola
200 ml gecondenseerde melk
15 gram boter
flamingo-sprinkles
Breek de chocola in stukjes. Doe het samen met de gecondenseerde melk en de boter in een pan. Zet de pan op halfhoog vuur. Roer af en toe tot de chocola en boter gesmolten is. Doe de fudge in cupcakepapiertjes en verdeel de kleine flamingo’s erover.
Ik kocht deze leuke sprinkles bij Deleukstetaartenshop: https://www.deleukstetaartenshop.nl/wilton-sprinkles-roze-flamingo-s-56g-03-3075
Marie de Jonge
Zelf ben ik ook een groot fan van fudge en chocolade. Voor mijn verjaardag zou ik ook graag weer eens wat lekkers willen bakken voor mijn visite. Naast deze leuke sprinkles, kan je natuurlijk ook een lekkere topping maken waar de smaken van de cupcake in terugkomen.
Kim
Hoi Marie,
Leuk dat je reageert. En erg leuk dat je ook wil bakken voor je verjaardag! Cupcakes met toppings maak ik ook graag. Succes met bakken!
Groetjes, Kim